KARS Düzenleme Tarihi : 15 Haziran 2022 09:30 Haber Girişi : 15 Haziran 2022 01:13

Kafkas Üniversitesinde Deprem, Başhekim ve Hastane Müdürü Görevden Alındı

Kafkas Üniversitesi Hastanesinde sular durulmuyor.

Kars Olay- Kafkas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde doktorların iş bırakma eylemi ve bir doktorun hastasının mahrem bölgelerini paylaştığı skandal görüntülerden sonra Başhekim ve hastane müdürü görevden alındı.

 

 

Geçtiğimiz günlerde haberlerimizde yer verdiğimiz vatandaşların mağdur edilmesine sebep olan doktorların iş bırakma eylemi ve kadın doğum doktoru  Aslıhan Y'nin sosyal medya paylaşımlarının ardından harekete geçen üniversite yönetimi, Kafkas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Başol Canbakan ile hastane Başmüdürü Hüsnü Aktaş'ı görevden aldı.

 

Özellikle doktorların iş bırakma eylemine CHP il başkanı Taner Toraman'nın destek vermesi dikkatlerden kaçmamıştı. Gerçekliği halen tartışılan hastane dışında yaşanan bir olaydan ötürü vatandaşların mağdur edilmesine ve yaşanan diğer olumsuz durumlara karşı Kafkas Üniversitesi yönetimi sessiz kalmadı.

 

Kars halkı sağlık alanında yaşanan bu olumsuz durumların ve özellikle bazı doktorların iç çekişmelerinden kaynaklı meydana gelen mağduriyetlerin bir an önce son bularak çözüme kavuşturulmasını istiyor. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.