KARS Haber Girişi : 10 Aralık 2022 11:40

Kafkas Üniversitesi Rektörlüğüne Hüsnü Kapu Yeniden Atandı

Kafkas Üniversitesi Rektörlüğüne Hüsnü Kapu Yeniden Atandı
Kafkas Üniversitesi'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör atandı.

Kars Olay-  2547 sayılı Kanunun 13'üncü ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince yapılan atamalar neticesinde Kafkas Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden  Hüsnü Kapu atandı. 

 

PROF. DR. HÜSNÜ KAPU KİMDİR?
Hüsnü Kapu, 1971 yılında Kars ’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Karakurt Köyü ’nde dünyaya geldi.İlk ve orta öğretimini burada tamamlayan Kapu Atatürk Üniversitesini kazandı. 

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü okuyan Kapu 1991 yılında bu bölümden başarı ile mezun oldu. 1994 yılında Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında Yüksek Lisans, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda ise Doktora yapan Kapu, 2003-2012 yıllarında Yrd. Doç. Dr. olarak Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı.

 

2012-2013 yılları arasında Florida State Universitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak bulunan Kapu, 24 Mayıs 2013 tarihinde Doçent oldu. Kapu, Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında görevine devam ederken Kalkınma Bakanlığı tarafından Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı’na (SERKA) Genel Sekreter olarak atanmıştı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.