SİYASET Düzenleme Tarihi : 28 Eylül 2020 23:39 Haber Girişi : 28 Eylül 2020 23:45

İYİ Parti Kars İl Başkanlığı'ndan Azerbaycan'a Destek Mesajı

İYİ Parti Kars İl Başkanlığı, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarını kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Kars Olay-İYİ Parti Kars İl Başkanlığı'ndan Azerbaycan'a destek amaçlı yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İşgalci, soykırımcı ve kukla devlet Ermenistan, efendilerinin emrini yerine getirmek amacıyla yeniden Azerbaycan topraklarına saldırdı. Kadın ve çocuk katliamı yapma konusunda tarihi tecrübesi olan eli kanlı katiller bu defa da sivil yerleşim yerlerini vurdular.


Azerbaycan devleti anında gereken cevabı vermiştir. Döktükleri kanın hesabı misliyle sorulmuş, işgal altındaki topraklarımızdan bir kısmı kurtarılmıştır.


Azerbaycan toprağı KARABAĞ yaklaşık 27 yıldır işgal altındadır. Birleşmiş Milletlerin kararına rağmen Ermenistan bu işgale son vermediği gibi, bu topraklarda birtakım suni oluşumları gerçekleştirmeye çalışmaktadır.Üstelik Azerbaycana saldırılarına devam etmektedir.


Ermenistan’ın hangi devletlerin kuklası olduğu ve kimlerin hesabına savaştığı açıktır. Ne var ki tarihin çeşitli dönemlerinde bu tür kışkırtmalarla hareket ettiği ve bunun kendisine nelere mal olduğunu unutmuş görünüyor.


Ermenistan bir yanlış hesap daha yapmış, bir kez daha batağa saplanmıştır.Azerbaycan uluslararası hukukun kendisine tanıdığı hakları kullanmaktan geri durmayacaktır.


Azerbaycan davası Türkiye için partiler üstü,milli bir davadır. Devletimiz ve Milletimiz Azerbaycan’ın yanındadır.Azerbaycan devletinin de Ermenistan’a haddini bildirecek, işgal ettiği topraklardan söküp atacak gücü ve kudreti vardır.


Millet olarak yüreğimiz Azerbaycanla birlikte atmaktadır. Gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Azerbaycan’ın Kars Başkonsolosu Sayın Nuru GULİYEV bugün geniş bir açıklama yaparak gelişmelerden kamuoyunu bilgilendirmiş,bizlere müjdeli haberler vermiştir.


Ermenilerin üzerinde hak iddia ettikleri kadim Türk Yurdu Kars’tan sesleniyoruz.Azerbaycan ALLAH yar ve yardımcınız olsun, ordumuza güç kuvvet versin,Türk dünyasının birlik ve beraberliği daim olsun. Şehitlerimizin ruhu şad olsun,gazilerimiz şifa bulsuın.


Yaşa, Varol SENİNLEYİZ AZERBAYCAN..."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.