KARS Haber Girişi : 09 Temmuz 2024 13:26

hacılar kutsal topraklardan döndü

 hacılar kutsal topraklardan döndü

 Karslı hacılar yurda dönüş yaptı. Kutsal görevlerini yerine getirerek dönen hacılar, Erzurum Havalimanı'nda otobüslerle alınarak Kars’a getirildi. vatandaşlar ve yakınları tarafından alkışlarla karşılanan hacılar büyük heyecan yaşadı. Hasret o kadar büyüktü ki daha otobüs alana yanaşır yanaşmaz yakınları otobüsün içine girerek hacılarıyla kucaklaştı. Adeta sevinç izdihamının yaşandığı otobüste hacılar gördükleri ilgi karşısında gözyaşlarını tutamadı. Yaşanan izdihamdan güçlükle otobüsten inenler bir bir yakınlarıyla sarılıp kucaklaştılar.

Dedelerini ve ninelerini özleyen torunlar sevinç gözyaşlarını paylaşmanın hazzını yaşadılar. Dedeler ve ninelerde torunlarına ve evlatlarına o kadar sıkı sarıldı ki ortaya birbirinden güzel ve anlamlı görüntüler çıktı.
Duygusal anların yaşandığı karşılama töreninde hem hacılar hem de yakınları gözyaşlarını tutamadı. Bol bol duaların edildiği karşılamada hacı adayları kutsal topraklarda gördükleri ve yaşadıklarını anlatırken de “Gidip görüp yaşamak lazım” sözleriyle duygularını paylaştılar.
Bir hacı adayı ise “Bu gözlerim neyi gördüyse Cenab-ı Allah senin gözlerine de onu göstermeyi nasip etsin” duası yaptı.
Bagajlarını da teslim alan hacılar daha sonra yakınları tarafından evlerine götürüldü.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.