BÖLGE Haber Girişi : 27 Ağustos 2021 15:40

Erzurum'da 21 Gündür Kayıp İşçiyi Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Erzurum'un İspir ilçesinin Çamlıkaya Mahallesi’nde , yirmi bir gün önce tüneli basan selde kaybolan işçiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Kars Olay- Erzurum Valisi Okay Memiş: "Yer yer risk alarak vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Az kaldı" dedi.

 

Yapımı devam eden Hidroelektrik Santrali (HES) tünelinde sel sonucu kaybolan Mustafa Aksöyek ‘in arama çalışmaları büyük bir riskle, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), jandarma ve itfaiye ekiplerince sürdürülüyor. 400 metre uzunluğundaki tünelde büyük bir risk alarak arama kurtarma çalışmalarını sürdüren ekipler tünelin 320. metresine ulaştı.

 

“Tünelde ilerledikçe oksijen azalıyor” Yer yer tünelde çökmeler yaşandığını ve ilerledikçe oksijenin azaldığını belirten Erzurum Valisi Okay Memiş “ilk günden itibaren 24 saat esasına göre arama çalışmalarımız devam ediyor. Çok zor bir iş. Yaklaşık 400 metrelik büyük bir tünelin içerisine selin getirdiği balçığı, kayayı, odunu her gün çeke çeke geliyoruz ve çok az bir yer kaldı. Çok riskli de bir tünel. Tam orda çalışma yaparken yeniden bir sel geldi ve boşalttık. Yer yer risk alarak vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Az kaldı.” ifadelerini kullandı. Tünelin inşaat halinde bir tünel olduğu için yeterli güvenlik tedbirlerinin olmadığını belirten Vali Memiş, “Az kaldı. Bugün yarın bir netice alacağımız umut ediyorum”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.