KARS Haber Girişi : 29 Aralık 2021 22:43

Dolandırıcılar Kars Valisi Türker Öksüz'ün Adını Kullanarak Dolandırıyor

Kars Valiliği, Vali Türker Öksüz’ün ismini kullanarak para isteyen dolandırıcılara itibar edilmemesi gerektiğini duyurdu.

Kars Olay-  Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada; "Son günlerde bazı dolandırıcıların, Vali ve Belediye Başkan Vekili Sayın Türker Öksüz’ün ismini kullanarak, bizzat Sayın Valimizle görüştüklerini veya Valilikten aradıklarını beyan ederek, iş adamı ve vatandaşlarımızdan yardım kampanyası adı altında para talep ettikleri yönünde duyumlar alınmıştır.

 

Dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

 

Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları veya bu yönde herhangi bir duyum almaları halinde hemen 112 Acil Çağrı Merkezi hattını aramaları, bu şahıslara itibar etmemeleri ve kesinlikle herhangi bir ödemede bulunmamaları önem taşımaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." İfadelerine yer verildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.