KARS Haber Girişi : 05 Kasım 2022 14:23

Çıkan Yangında Ahırdaki Tüm Hayvanlar Telef Oldu

Çıkan Yangında Ahırdaki Tüm Hayvanlar Telef Oldu
Emeği yangında yok olan aile sinir krizi geçirdi.

Kars Olay- Kars merkeze bağlı Yağkesen Köyü’nde meydana gelen yangında ahırda bulunan 10 büyükbaş hayvan telef oldu.

 

Akşam 21:00 sularında merkez Yağkesen Köyü’nde Emirhan Sayın isimli vatandaşın ahırında elektrik aksamından çıktığı tahmin edilen yangın anne ve oğlunu üzüntüye boğdu. Yangın sonrası ahırda dumana maruz kalan 10 adet büyükbaş hayvan telef oldu. Dumanı ve alevleri fark eden Sayın ailesi ve köylüler yangına müdahalede bulundu. Alevlerin evlere ve çevreye sıçramasını önleyen köylüler ahırın içerisine ulaştıklarında ise dumandan zehirlenerek telef olan hayvanlarla karşılaştı. Gördükleri manzara karşısında gözyaşlarına hakim olamayan Sayın ailesi, telef olan hayvanların başında dakikalarca gözyaşı döktü.

 

Komşularının güçlükle sakinleştirdiği Emirhan Sayın, sinir krizi geçirerek, Kars Harakani Devlet Hastanes’ne götürüldü. Eşini yaklaşık 2 yıl önce kaybeden ve oğluyla birlikte yaşayan anne Sayın, devlet büyüklerinden yardım talep etti. Ailesinin geçimini sağladığı hayvanlarının tamamını kaybettiğini kaydeden Sayın, “Çok şükür ki yangın evimize veya köyde başka bir noktaya ulaşmadan, sağ olsun komşularımızın da yardımıyla söndürüldü. Hayvanlarımız bizim tek geçim kaynağımızdı. Bu hayvanlar sayesinde geçimimizi sağlıyorduk. Oğlumla benim tek dayanağımız bu hayvanlardı. Devlet büyüklerimiz bize yardımcı olurlarsa çok mutlu oluruz.” İfadeleriyle yardım talebinde bulundu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.