SİYASET Haber Girişi : 30 Ocak 2017 19:59

Beyribey'den Kazım Karabekir Duyarlılığı

AK Parti Kars Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, Kazım Karabekir Paşa’nın ölümünün 69. Yıldönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Kars Olay-Aziz milletin şanlı tarihinde önemli bir yere sahip Kazım Karabekir Paşa’nın bugün de hatıra ve eserleriyle yaşadığını ifade eden Beyribey “Kazım Karabekir Paşa, gerek 1. Dünya Savaşı’nda gerekse Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla birlikte büyük yararlılıklar göstermiş değerli bir askerdir. Savaş sonrasında da ülkemizin ve milletimizin yeniden ayağa kalkması için çalışmış, önemli fedakârlıklarda bulunmuş önemli bir devlet adamıdır. Milli Mücadele’de, halkımızın en önemli dayanağı olan Kazım Karabekir Paşa, Rus işgallerine geçit vermemiş.” diye sözlerini sürdürdü.

AK Parti Kars Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin BEYRİBEY “Kazım Karabekir Paşa, sadece bir komutan değil, aynı zamanda bir eğitimci, bir rehber ve siyasetçi olarak da tarihteki haklı ve şerefli yerini almış ve TBMM Başkanlığı görevi devam ederken Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Hep askerliği ön plana çıkıyor. Ama büyük bir siyaset adamı olarak da bu millete büyük hizmetleri olmuştur.

Kazım  Karabekir Paşa gibi büyük komutanların eşsiz mücadelesinin ve yüce şahsiyetlerinin Türk Milleti’nin gönlünde her zaman diri ve canlı kalacağını vurgulayan Beyribey, Karabekir Paşa’nın cesaret ve azminin tüm zamanlara taşınması suretiyle, yüreği vatan aşkı ile harmanlanan her bir ferdin Türkiye’nin kazanımlarını en üst safhaya çıkarmanın gayreti ve gayesi içerisinde olması gerektiğinin altını çizdi. Paşamızı, ölümünün 69. yılında rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.