SİYASET Haber Girişi : 21 Şubat 2021 02:00

Babacan'ı eleştiren Yıldırım partiden ihraç ediliyor!

Partinin Genel Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım'ın Ali Babacan'ı hedef alan açıklaması sonrası DEVA Partisi'nden açıklama geldi.

Kars Olay-  Musa Malik Yıldırım daha önce yaptığı açıklamada: “Sayın Babacan, ben buraya HDP ve benzeri yapıların taleplerine meşruiyet kazandırmak için gelmedim. ‘Demokrasi ve insan hakları’ kılıfı geçirilmiş politikaların milletimize yedirilmesine asla ve asla aracılık etmeyeceğim. Ülkenin birliği ve beraberliği için bugüne kadar verdiğim mücadeleyi vermeye devam edeceğim. Devlet-ebet-millet ülküsü yolunda üzerime düşen görevi sürdüreceğim ve milletime kurulmak istenen tuzaklara karşı tabii ki tavırlı olacağım." İstifa etmeyeciğini de belirten Yıldırım, "Babacan'ı 3 kez uyardım." demişti.

Burayı sizin için ayırdık

Musa Malik Yıldırım'ın eleştirileri sonrası Deva partisi, Yıldırım'ı  kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk etti.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Sekreterliği'nden yapılan Musa Malik Yıldırım açıklaması şu şekilde: "Partimiz Kurucular Kurulu üyelerinden Musa Malik Yıldırım bugün bir basın açıklaması yapmıştır. Açıklamada Partimiz tüzel kişiliği ve Genel Başkanımız hakkında mesnetsiz iddialarda bulunulduğu değerlendirilmiştir. Siyasi Partiler Kanunu ve Parti tüzüğümüz çerçevesinde, konunun yetkili kurullarda görüşülmesi için gerekli süreç başlatılmıştır." denildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.