EĞİTİM Düzenleme Tarihi : 12 Temmuz 2020 22:18 Haber Girişi : 12 Temmuz 2020 22:25

Atatürk Üniversitesi'nde Rektörlük Heyecanı!

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü için başvuru süresi sona erdi. Mevcut Rektör Ömer Çomaklı ile birlikte yaklaşık 100 Profesörün rektörlük müracaatında bulunulduğu öğrenildi.

Kars Olay-Sistem değişikliği nedeniyle doğrudan Cumhurbaşkanı’nın atamasıyla belirlenecek olan Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü için yaklaşık 100 bilim insanı yola çıktı. Aralarında geçtiğimiz dönemin adaylık seçiminden ilk iki sırada çıkan Prof. Dr. Ömer Selim Yıldırım ile Prof. Dr. Serdar Sevimli’nin de yeniden müracaat yapan isimlerden oldu.

 

Yine YÖK'e müracaat  eden isismler arasında Rektör Ömer Çomaklı'nın ekibinde bulunan Prof.Dr Ayhan Çelik, Medine Güllüce, Remzi Şahin, Ufuk Şimşek ve Ömer Gündoğdu'nun da bulmaları dikkat çekti.

 

Atark Üniversitersi Rektörü Ömer Çomaklı, devam eden işleri tamamlayabilmek için bir dönem daha görev yapmak istediğini belirerek, “Aday arkadaşların hepsi mutlaka bir veya birden çok referans gösteriyordur. Bizim en önemli referansımız yaptığımız iş, başlattığımız çalışmalardır” dedi.

 

YENİ REKTÖR AĞUSTOS AYINDA BELLİ OLACAK
Temmuz ayı sonu ya da ağustos ayının ilk haftasında “Atatürk Üniversitesi’nin yeni rektörü kim olacak?” sorusunun karşılık bulması bekleniyor. Önceki yıllarda seçim yapıldığı için adaylar başta üniversite camiası olmak üzere kamuyunda kendilerini tanıtmak için ciddi bir yarış içerisisne giryorlardı.

 

Yeni sitem gereği ise rektörlük talep eden bilim iinsanları Yüksek Öğretim Kururmu (YÖK) aracılığı ile kendilerini deşifre etmeden, isimlerini kamuoyuna duyurma ihtiyacı hissetmeden odalarındaki bilgisayarından başvurularını yapabiliyorlar.

 

Kaynak: Erzurum Post- Orhan Bozkurt

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Universite 23 Temmuz 2020 04:27

    Universiteler o kadar kotu yonetiliyorki aciklansa kimse inanmaz. Kotu yinetim basta olmak uzere yanlisliklar univerditeleri cokturmustur. Sadece mis gibi yaparak goz boyama universiteye yakismiyor. Ornek, 1 projeye 2000tl veriyorlar proje destekledik diyorlar. 2000tl ye kim ne yapabilir. Goz boyama degilde nedir.