KARS Düzenleme Tarihi : 07 Ekim 2020 00:55 Haber Girişi : 07 Ekim 2020 01:05

Atatürk’ün Kars’a Gelişinin 96’ncı Yıldönümü

Atatürk’ün Kars’a Gelişinin 96’inci Yıldönümü Törenle Kutlandı…

Kars Olay-Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kars’a gelişinin 96’ncı yıldönümü törenle kutlandı.

Burayı sizin için ayırdık

 

Atatürk Anıtına çelenklerin sunumu ile başlayan kutlama programı; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kars Milletvekilleri; 65. Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç tarafından gönderilen kutlama mesajlarının okunması ile devam etti.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin tarafından günün anlam ve önemine dair konuşmasın ardından program, Kafkas Halk Oyunları ekiplerinin “ Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa” türküsü eşliğinde yaptıkları halk oyunlaarı gösterisi ile sona erdi.

 

Düzenlenen kutlama programına; Vali/Belediye Başkan V. Türker Öksüz, 14. Mekanize Tugay Komutan V. Erhan Altın, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Yiğit, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, kamu kurum-kuruluşlarının yöneticileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.