AK Parti İl Başkanı: 'Garp’ın uşaklarına alkış tutanların Ardahan’da işi olamaz!'

AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın: "Garp’ın uşaklarına alkış tutanların Ardahan’da işi olamaz!"

  • 03 Ekim 2019 23:09
  • A
  • A

Kars Olay-AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, CHP’li Ardahan belediyesinin, Kültür ve Sanat günleri etkinliklerine, FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi yaptığı hain darbe kalkışması sırasında darbeyi savunur nitelikte içkili kutlama yaptığı ileri sürülen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın davet etmesine tepki gösterdi.

Aydın yaptığı açıklamada,  “Asrın Çanakkale’si olan ve 21’nci yüzyıl da Türk Milletinin; Devleti, Milleti ve Vatani için toplu şekilde en çok şehit verdiği gün olan 15 Temmuz gecesinde, vatandaşlarımız hainlere karşı  bedenlerini tankların önüne siper ederken, mermilerin üzerlerine canı pahasına yürüyüp şahadete ererken,  ilimize davet edilen bu şahıs aynı gece darbeyi kadeh kaldırarak kutlamıştır. ‘Can sağ iken Yurt vermeyiz düşmana' diyen Aşık Şenlik'in memeleketi olan Ardahan'a, hainliği ve darbeyi müspet gören böyle zihniyetin davet edilmesini doğru bulmuyorum. Biz ilimiz için yapılan her türlü etkinliğe ve her türlü sosyal faaliyete hep destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Lakin yapılacak etkinliklere katılacak olan şahıslar bizi elbette ki ilgilendirir. Bu yüzden Halkın iradesine darbe yapmaya kalkışıp, kendi milletine silah doğrultanları destekleyenlerin ve bunu tasvip edenlerin böyle bir etkinliğe davet edilmesi son derece yanlıştır, hayal kırıklığıdır ve vatanı uğruna canını vermiş şehitlerimize saygısızlıktır. Hilal ile Haç'ın, Hak ile Batıl'ın mücadelesi olan Hain Darbe teşebbüsünde, Garp'ın uşaklarına alkış tutanların ve kadeh tokuşturanların, Anadolu’nun ve Türkiye’mizin kilidi olan ilimize davet edilmesi tam bir aymazlık tam bir şuursuzluktur. Derhal bu yanlıştan dönülmeli ve Ardahan’ımızın ismi böyle şahıslarla anılmamalıdır” dedi.

 

Kaynak: PolitikArdahan

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.