KARS Haber Girişi : 20 Aralık 2021 14:28

Ahmet Arslan Müjdeyi Verdi, Kağızman Doğalgazı İhaleye Çıkıyor

Kağızman doğalgaza kavuşuyor, Botaş ihaleye çıkıyor..

Kars Olay- Kars Milletvekili ve 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı/Ak Parti 6. Dönem MKYK üyesi Ahmet Arslan  verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor. Kars'ın Kağızman ilçesini  doğalgaza kavuşturacağını söyleyen Arslan, sözünü yerine getirdi. 

 

Arslan'ın büyük uğraşları ve emeği sonucu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre;  30/9/2021 tarihli 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu'mca 30/9/2021 tarihinde kararlaştırılmış boru hattının geçeceği güzergahlar için acele Kamulaştırma Kararı alınmıştı.

 

Kağızman doğalgazında sona gelindiği ve Botaş tarafından doğalgaz yapım işi için çıkılan ihalede ; 11.01.2022 tarihine kadar son teklifler alınacak  ve  270 iş günü gibi kısa bir sürede doğalgaz  Kağızman halkının hizmetine sunulacak.

 

Öte yandan, doğalgazın ilçeye gelmesi ile ısınmadan kaynaklı hava kirliliğinin önüne geçilmesi ve soba bacalarından çıkan karbonmonoksit gazının ilçedeki hava kirliliği üzerindeki etkisinin azaltılması hedeflenirken ekonomik açıdan ilçe vatandaşlarını zora sokan kömür fiyatlarından da vatandaş kurtulmuş olacak.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.