İLÇELER Haber Girişi : 03 Aralık 2022 12:03

Ahmet Arslan'ın Başarıları Öğrencilere İlham Olacak

Ahmet Arslan'ın Başarıları Öğrencilere İlham Olacak
65. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan'ın memleketi Kağızman'da adının verildiği Ahmet Arslan Fen Lisesi bir yeniliğe daha ev sahipliği yaptı.

Kars Olay- 2022 yılında Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açılışına katıldığı 65. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın memleketi Kağızman’da adının verildiği Ahmet Arslan Fen Lisesi bir yeniliğe daha ev sahipliği yaptı.

24 derslik olmak üzere toplamda 372 öğrencisi bulun Ana Bina, Spor Salonu ve Pansiyon olmak üzere 3 blok şeklinde tasarlanan ve eğitim öğretime devam eden projeye Bakan Arslan’ın katkılarıyla bir yenisi eklendi. Bugün açılışı gerçekleştirilen ve öğrencilere başarıda ilham vermesi amaçlanan lise içerisinde Ahmet Arslan adına bir köşe dizayn edildi. İçerisinde Ahmet Arslan’ın baş mimarı olduğu projeler, ülke genelinde hayata geçirilen hizmetlerin yanı sıra Arslan’ın başarılarının ve hayat öyküsünün yer aldığı köşe yoğun katılımla okuldaki yerini aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay’ın açılış konuşmasıyla başlayan açılışta bir öğretmen gözüyle başarıya ulaşmadaki faktörler ve yön göstericiliğin önemine dikkat çekildi. İlçe öğrencilerinin ufkunun genişlemesi ve ülkeye okuyarak, gelişerek hizmet etmenin önemine vurgu yapılan konuşma sonrası Kars Valisi Türker Öksüz’ün de Ahmet Arslan birlikteliğinde kente hizmet etmenin gurur verici olduğu vurgulandı. 

Açılış konuşmasında duygu ve düşüncelerini dile getiren 65. Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, “Bizler ülkemize hizmet etmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bizlere bu yolda destek olan başta ailem olmak üzere bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tüm bu çalışmalar ülkemizi, şehrimizi ve ilçemizi daha ileriye taşımak adınadır. Bu anlamda başta adımın layık görüldüğü bu okul olmak üzere, ilçemiz, şehrimiz ve ülkemizdeki tüm okullardaki çocuklarımızın bu bilinçle yetişmesini temenni ediyorum.” İfadeleriyle memnuniyetini dile getirdi.

Arslan’ın aile bireylerinin de yer aldığı ‘Ahmet Arslan Köşesi’ açılışında bakanlığı sürecince danışmanlığını üstlenen gazeteci Turan Özyanık’ın gözünden Ahmet Arslan baskılı kitap katılımcılara takdim edildi. Program, hatıra fotoğraflarının çekilmesi ve ardından Ahmet Arslan Köşesi’nin gezilmesi ile sona erdi.

Açılışa Kars Valisi Türker Öksüz, 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan ve ailesi, Jandarma Alay Komutanı Albay Hıdır Ayçicek, Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kafkas Üniversitesi Rektörü Hüsnü Kapu, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, çok sayıda kurum daire amirinin yanı sıra öğrenciler ve veliler katıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.