11-06-2017 23:05 KARS

Erdinç Dolu Genel Sekreterlikten Neden Alındı?

Türkiye'de yılın kaymakamı seçilen Erdinç dolu dört göreve birden bakacak, ardından çeşitli nedenlerle Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreterlik görevinden alınacak.... Olmadı Beyler Olmadı!

Erdinç Dolu Genel Sekreterlikten Neden Alındı?

Kars Olay (Özel)-Türkiye de yılın kaymakamı seçilen Erdinç Dolu, ödülünü dönemin İçişleri Bakanının elinden aldığını malum herkes bilmektedir. Kars’ımızın adını altın harflerle yazdıran bir çalışkan Kaymakamdı Erdinç Dolu… 

Vali Yardımcılığı, Kaymakamlık, Genel Sekreterlik ve Sarıkamış DAĞ AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı… Yürek bir tane değildi… Tam Dört taneydi. Zor zamanları Kars Eski Valisi Günay Özdemir’le beraber atlatmışlardı. Hizmet etmek, Kars’ı layık olduğu yerlere getirmek gibi asli görevleri yerine getirmişlerdi. Selim ilçesi onunla beraber coşmuştu! Muhtarlarla iletişim fevkaladeydi. Hele ki ilçe halkı ve İlçede görev yapan memurlar… Onunla beraber hizmeti kendilerine şiar etmişlerdi. Ardından 80 Vilayeti geride bırakarak Kars’ın adını yılın kaymakamı seçilerek onurlandırmıştı. Taziye evleri ve Kur'an Kursları binalarında emeği çok olan bir hizmet adamıydı. Masa başını tercih etmeyen, gece ve gündüz denetimlerle devletinin her daim yanında olmuştu. 

Şimdi sokakta ki vatandaş soruyor biz gazetecilere… Ne oldu da Erdinç Dolu Genel Sekreterlik görevinden alındı? Ne oldu da, zor zamanların adamı Erdinç Dolu görevden alındı? Ne oldu da darbe gecesi yüreğini ortaya koyup, iş makinalarıyla yolları tanklara kapatan bu vatan evladı görevden alındı? Ne oldu da Köy köy gezip, eğitime önem veren bu Anadolu çocuğu görevden alındı?  Peki ne oldu da zamanında dört görevi dört dörtlük üstesiyle yerine getiren, yüreği büyük bu çalışkan adam görevden alındı? İnanın bu sorulara gazeteci olarak cevap veremedik. Veremedik çünkü bir gerekçesi dahi olmayan ve görevden alınma olayına anlam veremedik, vermedik!

Sıra şimdi muhtarlara da gelecek… Onlarda bu suallerin aynısını bizlere soracak! Cevabımız ise boynumuzu bükmekle olacak!
Olmadı beyler olmadı… 

Erdinç Dolu elbette ki bir gün bu memleketten gidecek… Ama layık olduğu şekilde gitseydi fena mı olurdu? Ne demiş atalar? Gün ola harman ola… Belki günün birinde Türkiye birincisi bir kaymakam Türkiye’nin bir ilinden Vali sıfatıyla bizlere merhaba demesin? Olmaz mı dersiniz… Olur olur… Ne demiş atalar? Sofrayı bekleyen çorbayı içer… Erdinç Dolu’ya tavsiyemizdir; Bir şeyi elde etmek için bazı sıkıntılara katlanmak gerekir. Bunlarda geçecek… Yolun bahtın açık olsun dört yürekli adam!
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

Vatandas 23-08-2017 03:50

Çok abartılmıs ne yapmış ki Kars için hangi proje yada Selim için Selimi hangi noktadan almış hangi noktaya getirmiş cidden soruyorum bilen varsa yazsın bizde hizmetlerini öğrenmiş oluruz hizmet dediği göz boyama hareketleri yada cv doldurma faaliyetleri olmasın

Emekli 06-06-2017 11:24

selim özel idaredende alınacak olanlar var şapka düştü kel göründü


DİĞER KARS HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok İyi
İyi
Fena Değil
Kötü